TOTO TTL220DDBN "Vivian" 8'' Widespread Bathroom Sink Faucet
Shipping calculated at checkout.
TTL220DDBN
In Stock Products will be delivered between 7 and 16. Pre-sale or Special Order Delivery is typically 6-8 weeks.
Product description
Details and Dimensions
| Faucet Hole Configuration | Widespread |
| Number of Faucet Holes | 3 Hole |
| Spout Height | 1-5/8" |
| Spout Reach | 5" |
| Overall Height | 3-3/8" |
| Number Of Handles | 2 Handle |
| Handle Type | Cross |
| Maximum Deck Thickness | 1-3/4" |
| Construction | Brass |
| Valve Type | Ceramic Disc |
| Flow Rate (GPM) | 1.50 |
| Drain Included | Yes |
| Low Lead Compliant | No |
| CEC Approved | No |
| ADA Compliant | Yes |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| Connection Size | 1/2'' npsm |
| Rough In Valve Included | Yes |
