TOTO TLT307812 "Reliance Commercial" Wall Hung Bathroom Sink
Shipping calculated at checkout.
LT307.8#12
In Stock Products will be delivered between 7 and 16. Pre-sale or Special Order Delivery is typically 6-8 weeks.
Product description
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Wall Mount |
| Faucet Hole Configuration | 8'' Widespread |
| Faucet Centers | 8 |
| Length | 21" |
| Width | 18" |
| Depth | 11-1/8" |
| Height | 11-1/4" |
| Overall Size | 20-7/8'' x 18' |
| Bowl Length | 15" |
| Bowl Width | 10-3/8" |
| Sink Shape | Rectangle |
| Number of Faucet Holes | 3 Hole |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Drain Hole Size | 1-3/1" |
| Overflow | Yes |
| Overflow Location | Back |
| Construction | Vitreous China |
| Pedestal Base Included | No |
| ADA Compliant | Yes |
| Product Specifications |
