TOTO TLT53101 "Provincial" Self Rimming Bathroom Sink
$392.00
/
Sold out
Shipping calculated at checkout.
TLT53101
In Stock Products will be delivered between 7 and 16. Pre-sale or Special Order Delivery is typically 6-8 weeks.
Product description
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Self Rimming |
| Faucet Hole Configuration | Single-hole |
| Length | 22-1/2" |
| Width | 18-1/3" |
| Depth | 8-1/3" |
| Overall Size | 22-1/2'' x 18-7/8'' |
| Bowl Length | 16-3/4" |
| Bowl Width | 11" |
| Sink Shape | Rectangle |
| Number of Faucet Holes | 1 Hole |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Drain Hole Size | 1-3/4" |
| Overflow | Yes |
| Overflow Location | Front |
| Construction | Vitreous China |
| Pedestal Base Included | No |
| ADA Compliant | Yes |
| Product Specifications |
