TOTO TTL362SDCP "Oberon" Single Hole Bathroom Sink Faucet
Shipping calculated at checkout.
TTL362SDCP
In Stock Products will be delivered between 7 and 16. Pre-sale or Special Order Delivery is typically 6-8 weeks.
Product description
Details and Dimensions
| Faucet Hole Configuration | Single Hole |
| Number of Faucet Holes | 1 Hole |
| Spout Height | 3-1/2" |
| Spout Reach | 4-7/8" |
| Number Of Handles | 1 Handle |
| Handle Type | Lever |
| Maximum Deck Thickness | 1-1/3" |
| Construction | Brass |
| Valve Type | Ceramic Disc |
| Flow Rate (GPM) | 1.50 |
| Drain Included | Yes |
| Low Lead Compliant | Yes |
| CEC Approved | No |
| ADA Compliant | Yes |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| Connection Size | 3/8 comp |
| Rough In Valve Included | Yes |
