TOTO TLT480G01 "Maris" Vessel Style Bathroom Sink
Shipping calculated at checkout.
TLT480G01
In Stock Products will be delivered between 7 and 16. Pre-sale or Special Order Delivery is typically 6-8 weeks.
Product description
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Vessel |
| Length | 19-1/2" |
| Width | 15-1/6" |
| Depth | 6-7/8" |
| Overall Size | 19-1/2 x 15-5/32 |
| Bowl Length | 18-4/5" |
| Bowl Width | 14" |
| Bowl Depth | 6" |
| Sink Shape | Unique |
| Number of Faucet Holes | 0 Hole |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Overflow | Yes |
| Overflow Location | Back |
| Construction | Vitreous China |
| Pedestal Base Included | No |
| ADA Compliant | Yes |
| Features | � CeFiONtect Ceramic Glaze |
| Additional Information | � Semi-Recessed Vessel Sink |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
