TOTO TTBW01009U4PN Hand Held Shower
$229.00
/
Sold out
Shipping calculated at checkout.
TTBW01009U4PN
In Stock Products will be delivered between 7 and 16. Pre-sale or Special Order Delivery is typically 6-8 weeks.
Product description
Details and Dimensions
| Length | 2-5/8" |
| Height | 9-1/5" |
| Connection Size | 1/2'' |
| Spray Face Diameter | 4-1/3" |
| Hose Included | No |
| Wall Supply Elbow Included | No |
| Number Of Spray Head Functions | 1 |
| Flow Rate (GPM) | 1.75 |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| CEC Approved | Yes |
| Features | � COMFORT WAVE Technology For Wide Coverage Rinse And Wash � Easy Clean Rubber Nozzles |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |
