TOTO TTLG10307UPN "GB" Wall Mount Bathroom Sink Faucet
$1,090.00
/
Sold out
Shipping calculated at checkout.
TTLG10307UPN
In Stock Products will be delivered between 7 and 16. Pre-sale or Special Order Delivery is typically 6-8 weeks.
Product description
Details and Dimensions
| Faucet Hole Configuration | Wall-mount |
| Number of Faucet Holes | 2 Hole |
| Spout Reach | 6-15/16" |
| Overall Height | 4-1/8" |
| Number Of Handles | 1 Handle |
| Handle(s) Included | Yes |
| Handle Type | Lever |
| Construction | Solid Brass |
| Valve Type | Ceramic Disc |
| Flow Rate (GPM) | 1.2 |
| Drain Included | No |
| Low Lead Compliant | Yes |
| Width | 6-2/5" |
| CEC Approved | Yes |
| ADA Compliant | Yes |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| Features | � COMFORT GLIDE Technology |
| Connection Size | 1/2'' NPT |
| Product Specifications |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |
