TOTO TABR782R01YBN3 "Clayton" 60'' x 32'' Air Tub
$6,405.00
/
Sold out
Shipping calculated at checkout.
TABR782R01YBN3
In Stock Products will be delivered between 7 and 16. Pre-sale or Special Order Delivery is typically 6-8 weeks.
Product description
Details and Dimensions
| Tub Installation Type | Tile Flange |
| Overall Size | 60 x 32 x 24-7/8 |
| Length | 60" |
| Width | 32" |
| Depth | 24-7/8" |
| Height to Overflow | 14" |
| Maximum Water Capacity (Gallons) | 74 |
| Number of Jets | 11 |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Right |
| Pump Horsepower | 1 HP |
| Construction | Acrylic |
| Slip Resistant Surface | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Includes | Grab Bar |
| Additional Information | � Jet Functions Include Pulsating Modes, Massage Oscillation, And Soothing Massage � Three Sided Integral Tile Flange � Luxuriously Deep Bathing Well To Add Comfort � Jet Functions Controlled By Digital Keypad |
| Bulb Type | LED |
| Included Features | � Final Purge Cycle To Dry and Clean Each Jet |
| Wattage | 300 Watts |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |
