TOTO TABR781S01N "Clayton" 60'' x 32'' Air Tub
$5,394.00
/
Sold out
Shipping calculated at checkout.
TABR781S01N
In Stock Products will be delivered between 7 and 16. Pre-sale or Special Order Delivery is typically 6-8 weeks.
Product description
Details and Dimensions
| Tub Installation Type | Drop In |
| Overall Size | 60 x 32 x 21-3/8 |
| Length | 60" |
| Width | 32" |
| Depth | 21-3/8" |
| Height to Overflow | 15-3/5" |
| Maximum Water Capacity (Gallons) | 65 |
| Number of Jets | 16 |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Pump Horsepower | 1 HP |
| Construction | Acrylic |
| Slip Resistant Surface | Yes |
| Shape | Rectangle |
| Additional Information | � Right Blower � Jet Functions Include Pulsating Modes, Massage Oscillation, And Soothing Massage � Luxuriously Deep Bathing Well To Add Comfort � Jet Functions Controlled By Digital Remote Control |
| Bulb Type | LED |
| Included Features | � Final Purge Cycle To Dry and Clean Each Jet |
| Shown With | Grab Bar (Not Included) |
| Wattage | 300 Watts |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |
