TOTO TLT22101 "Atherton" Undermount Bathroom Sink
$258.00
/
Shipping calculated at checkout.
TLT22101
In Stock Products will be delivered between 7 and 16. Pre-sale or Special Order Delivery is typically 6-8 weeks.
Product description
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount |
| Length | 16-3/8" |
| Width | 21-3/8" |
| Depth | 4" |
| Overall Size | 21-3/8 x 16-3/8 |
| Bowl Length | 17-3/4" |
| Bowl Width | 13-3/8" |
| Bowl Depth | 4" |
| Sink Shape | Rectangle |
| Number of Faucet Holes | 0 Hole |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Overflow | No |
| Overflow Location | Front |
| Construction | Porcelain |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Pedestal Base Included | No |
| ADA Compliant | Yes |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
